Przeskocz do treści

Przytul mamę

W tym roku mam nowy aspekt na Adwent, bo włączyłam się w akcję "Przytul mamę", poza tym pomyślałam, że to dobry sposób by włączyć się czynną ochronę życia. Celem akcji jest wsparcie samotnych mam i ich dzieci z  Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Wsparcie posiada dwa aspekty:

 • MODLITWA:
  Takim „przytuleniem mamy”, będzie objęcie duchową opieką jednej z nich przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia poprzez codzienną modlitwę w intencji jednej konkretnej mamy, której imię poznacie. Do modlitwy można dołączyć jakieś wyrzeczenie.
 • PRZERWANIE POCZUCIA ODRZUCENIA:
  Jednym z wyznaczników codziennego życia naszych mam jest SAMOTNOŚĆ. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. SAME z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, SAME bo nie mające męża, wsparcia babć i dziadków. Na dzień Wigilii Bożego Narodzenia napiszcie do przydzielonej sobie mamy list, parę ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama oraz byście przygotowali upominek dla niej.

Zgłoszenia do akcji można przesyłać na adres mailowy: dsm@csr.org.pl
Siostry Antonianki przydzielą Wam konkretną mamę, poznacie jej imię i imię dziecka.
Listy należy przesłać na adres Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej : ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź.

Więcej na stronie DSM

5 myśli na “Przytul mamę

  1. Polluska

   świetny pomysł już obejrzałam na youtube i poczytałam. Oczywiście zgłaszam się i wysłałam kilka zaproszeń znajomym którzy myślę, że też mogą chcieć się przyłączyć. Dziękuję za ten wpis !!!

   Odpowiedz

Zostaw dobre słowo :-)