Przeskocz do treści

zbiórka – akcja

Pałam dużą miłością do Kresów i Kresowiaków, choć nie mam z nimi osobiście nic wspólnego oprócz tego, że do jednego narodu należymy.
Przyłączam się do poniższego apelu Fundacji i Was zapraszam do przeszukania swoich biblioteczek oraz przesłania choć kilku książek czy innych pomocy. Polacy na Kresach naprawdę z tego będą korzystać i mieć świadomość, że o nich nie zapomnieliśmy.
Jeśli możecie napiszcie choć słowo u siebie na blogu, to ważne.
Fundacja “Kresy w
potrzebie - Polacy Polakom” wraz z Przyjaciółmi organizuje kolejną
zbiórkę książek dla Polaków mieszkających na
Kresach.
Miejsce zbiórki:

Dom Pielgrzyma Amicus
ul. Hozjusza 2
01-565
Warszawa
(książki
można przynieść osobiście lub przysłać
– z dopiskiem ”książki
na Kresy”)
Czas zbiórki: do
końca września 2013
Przyjmujemy książki w dobrym stanie, chętnie w twardej oprawie. Czekamy na książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szukamy: klasyki polskiej literatury, też współczesnych powieści i tomików poezji, książek historycznych, wydawnictw albumowych, śpiewników, przewodników po
ciekawych miejscach w Polsce, książek religijnych, podręczników (zwłaszcza do j. polskiego, historii, geografii). Naszym Rodakom chętnie zawieziemy płyty CD z polską muzyką, audiobooki, płyty DVD czy edukacyjne gry planszowe.
Już pod koniec września część książek pojedzie z nami na Litwę, pozostałe trafią w październiku do Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Wkrótce na stronie Fundacji (www.kresywpotrzebie.pl) zamieścimy informacje dotyczące wyjazdu na polskie dożynki do Pikieliszek (Litwa) – serdecznie zapraszamy do towarzyszenia nam. Spotkania z Kresowiakami pozostawiają niezatarty ślad w sercu każdego - zawsze więcej dostajemy, niż dajemy. Już dziś warto spojrzeć na własną biblioteczkę i powiedzieć o naszej akcji wszędzie, gdzie się tylko da. Nie bądźmy obojętni na często wyrażaną przez Polaków z Kresów prośbę – „Nie zapominajcie o nas. Niech Polska o nas pamięta.” Ta zbiórka może być konkretną odpowiedzią na nią.

13 myśli na “zbiórka – akcja

  1. Camille Lavender

    Po ślubie mamy z P* wiele książek, które nam się zdublowały. Część oddaliśmy już do bibliotek, ale część jeszcze została, dobierzemy jeszcze kilka nowych pozycji i paczuszka pójdzie tam, gdzie jej potrzebują. Dziękuję, Basiu, za tę informację, sama puściłam ją też na fb, a w wolnej chwili udostępnię w pozostałych portalach.

    Odpowiedz

Zostaw dobre słowo :-)