Nie wiem jak u Was, ale u nas od tygodnia JAKBY wiosna, bo stale ok. +10 w dzień. Trochę z lękiem na to patrzę, bo naprawdę powoli budzi się przyroda do życia i oby nie było potem katastrofy. Krokusy pewnie przeżyją, ale drzewka mam wątpliwości. Tak czy siak poczyniłam pierwsze przymiarki ogrodowo - podwórkowe. I to mnie cieszy!
Wybrałam się wczoraj do szklarni by zrobić porządek, bo wstyd się przyznać, ale tam z obornikiem nie weszliśmy na jesieni.. Trawa i chwast wyrósł przez zimę dorodnie 😉 Żeby jednak nie było mi smutno to i zieleniny trochę też, a najbardziej cieszę się z rukoli i sałaty, kopru też zebrałam jeszcze całą miskę 🙂
Ładnie prawda? Jeszcze czeka nas to rozłożenie obornika i przekopanie... uff zejdzie mi z sumienia 😉
Dzięki pogodzie wyszłam z domu z miarką, kartką i rozplanowałam rabatę kwiatową. Teren znajduje się między domem a stodołą, wreszcie można zrobić z nim porządek, bo ziemne prace wszystkie skończone. Można zatem równać, siać trawę i działać dalej. Ściana sąsiedzkiej, ceglanej stodoły będzie znakomitym tłem. rabata będzie z kamieni polnych i obsadzona kwiatami... ehh.. znów mi parapetów braknie 😉
A i mam plan mieć huśtawkę dla siebie! 🙂
Widzicie te trawy i chaszcze? No to na wiosnę będzie siana trawa i przynajmniej pierwsza część podwórka będzie względnie skończona! Krzaki i drzewa zostają, bo ptaki muszą żyć i już mam pomysł jak to wszystko połączyć z kwiatami 🙂 Dobrze, że wiosna długa, a poród na jesień 😉
Zawsze jak patrzę na te nasze nieogarnięte chaszcze to przypomina mi się piosenka Golców i od razu wraca mi właściwa perspektywa 🙂
U nas też na plusie, ale deszczowo. Póki co nie muszę myśleć o ogródku, bo większość to trawa, a zmian za dużo nie mogę wprowadzić, bo nie jestem u siebie. Ale mam nadzieję odkryć w sobie pasję i rozwinąć skrzydła przy naszym domu. Na razie nie mam ani wiedzy, ani wyobraźni.
Służe pomocą we właściwym czasie, podzielę się tym co umiem i nasionkami podzielę 🙂
Jak się mieszka w domu to wyobraźnia się uruchamia 😉
szalejesz Basia, szalejesz 😀
jeszcze nie, dopiero zacznę 😉
A u nas dziś ok.0 i sypie drobny śnieg 🙂
u nas dziś ziiimno 😉
niby zima, a cżłowiek się odzwyczaił 🙂