Przeskocz do treści

biblioteczka cz. 2

4. Małe kroki. Codzienne inspiracje dla mam. - Danielle Bean, Elisabeth Foss

Małe kroki. Codzienne inspiracje dla mam

Nie pamiętam czy już o niej pisałam, ale jak nie to polecam Wam książkę "Małe kroki. Codzienne inspiracje dla mam". Zawiera na każdy dzień 3 punkty: Przemyśl, Pomódl się i Działaj. Czytałam ją regularnie od zeszłej jesieni do wiosny, teraz już nieregularnie. Wyrobiła dobre nawyki u mnie w regularności, może komuś też się przyda 🙂
Mnie dwie sprawy przekonały do tej książki - Autorki, że są katoliczkami i treść, która często czułam, że jest adresowana konkretnie do mnie na ten konkretny dzień.

 

5. Gringo wśród dzikich plemion - Wojciech Cejrowski

Znalezione obrazy dla zapytania gringo wśród dzikich plemion

Do tej pory nie czytałam żadnej książki Cejrowskiego i chyba żałuję, bo ta mnie oczarowała. Planuję przeczytać przez zimę inne, które dostanę w bibliotece.

Książka napisana z humorem, niby chaotyczna, ale z mądrymi spostrzeżeniami. Nie raz zaśmiewałam się głośno i czytałam na głos Filipowi do poduszki, byśmy się pośmiali razem.

Człowiek przez całe swoje życie paple. I wygaduje tyle różnych bzdur... Muszę wziąć przykład z Indian - mniej słów, a więcej znaczących dźwięków, których nie słychać. Więcej ciszy... która mówi.
MORAŁ:
Słuchajcie ciszy...
Usłyszycie Mądrość.
...Odnajdziecie Spokój.
Właściwy dystans do spraw,
ludzi i przedmiotów.
Znajdziecie czas,
którego Wam brakowało.
Słuchajcie ciszy.
I mówcie ciszej.
Ciii...
Sza!

 

6. Marianna i róże - Janina Fedorowicz, Joanna Konopińska

Znalezione obrazy dla zapytania marianna i róże

Książka ta niczym podróż w czasie przenosi nas do przełomu XIX i XX wieku, do rodziny ziemiańskiej, a konkretnie do Marianny i Michała. To powieść w formie pamiętnika spisanego przez Mariannę, który zawiera dzieje życia codziennego, opisy zwyczajów, trosk, radości z narodzin dzieci, ślubów [niezłą wyprawę miała panna młoda :-)] czy wakacji. To taka trochę podróż do czasów gdzie wszystko toczyło się we właściwym dla siebie rytmie, według ustalonych zasad i reguł.

Nie ma wprawdzie wartkiej akcji, ale bardzo przyjemnie się czyta 🙂

6 myśli na “biblioteczka cz. 2

 1. Polluska

  nigdy nie wzięłam się za Cejrowskiego jakoś gość mnie przeraża a może powinnam 🙂

  Zrobiłam porządki w naszej biblioteczce i w weekend sprzedaję 140 książek do antykwariatu będziemy mieć mniej zapchany regał. Drugie tyle zostaje ... na razie ...

  Odpowiedz
  1. Basja

   Czemu Cie przeraża? Bo ma odpowiedz na kazde pytanie? 🙂
   Ja tez zrobilam, tez mam ok. 100, stoja na parapetach i mnie wkurzaja... o antykwariacie nie pomyslalam, a chcialsm na olx wystawic..

   Odpowiedz
   1. Polluska

    daruj sobie OLX i allegro książki teraz nie schodzą wcale. Znajdź antykwariat w okolicy i wyślij zdjęcia książek. Ja tak zrobiłam za 139 książek dostanę 200 zł 🙂

    A Cejrowski jakoś tak wydaje mi się zbyt przemądrzały i jakoś mnie odrzuca ... sama nie wiem czemu 😉

    Odpowiedz
    1. Basja

     nie wiem czy mi się opłaca niektóre, bo są droższe.. Pomysł jednak bardzo fajny i go przetestuję :))

     Skuś się na jednego Cejrowskiego, bo ciekawa jestem Twojej opinii!

     Odpowiedz

Zostaw dobre słowo :-)